Magvetés Csömörön

2016. augusztus 03., címkék: dunamelléki reformátusok, reformátusok lapja, dunamelléki egyházkerület

A lelki ház már elég erős ahhoz, hogy a fizikai építésébe is belekezdjenek Csömörön – vallja a gyülekezet. A Dunamelléki Református Egyházkerület gyülekezetplántálási programjának köszönhetően élénkült meg a gyülekezeti élet a fővároshoz közeli településen. Református emlékoszlopuk már van, ahogy közgazdászból lett lelkészük is. A reformáció ötszázadik évfordulójára gyülekezeti otthonuk is lesz.

Gyülekezetközpontúság, lelkészi eskü, elhalasztott szentelés

2013. november 21., címkék: dunamelléki reformátusok, lelkészszentelés

A gyülekezetközpontúság fontosságát hangsúlyozta püspöki jelentésében Szabó István, a Dunamelléki Református Egyházkerület közgyűlésén. A november 21-i lelkészszentelő istentiszteletet egy világháborús bomba miatt december elsejére halasztották.